Zinde Terlik Bilgilendirme ve Satış Ürün Görseli

Ayak Ağrıları Nasıl Geçer?

Ayak bakımı önemi

Ayaklarınız üzerinde çalışan bütün gün ayaklarınızı, bacaklarınızı ve sırtınızı bir sayı yapabilir. Birleşik Krallık’ta, 2009 ve 2010’da alt ekstremite bozuklukları nedeniyle 2.4 milyon iş günükaybedildi. Amerikan Pediatrik Tıp Birliği’nden 1.000 Amerikalı yetişkin hakkında yapılan 2014 araştırması, cevaplayıcıların yarısının ayak şeklinde ağrı ile yaşadığını ortaya koydu. Bu ağrı ve rahatsızlığın büyük kısmı, iş için doğru ayakkabıyı giyerek ve günlük bir ayak bakımı rutini izleyerek önlenebilir.

İster bir restoran hattında yemek ister, bir salonda saç kesmek, bir sınıfta öğretim yapmak veya bir giyim mağazasında katlanmış T-shirt’ler olsun, ayaklarınızın ve bacaklarınızın bakımını yapmak için fazladan bir çaba sarf edin; sağlıklı ve mutlu kalmak.

Doğru Ayakkabıyı Giy

Ayak üzerinde çalıştığınızda düz taban ayakkabıları bariz bir seçim gibi görünebilir, ancak bu ayakkabılar uzun süre ayakta durmak için önerilmemektedir. Canada’s Ontario Workers Inc. İş Sağlığı Kliniğine göre , topuğunuz en az ¼ inç yukarıya çıkmalı ve 2 inçten daha az olmalıdır.

İş ayakkabıları ayrıca iyi kemer desteği sağlamalıdır. Bu, bacaklarda ve ayaklarda zayıflık ve acıyı azaltmaya yardımcı olur. Ayakkabılarınız yeterince destek sağlamıyorsa, bir eczaneden veya atletik bir mağazadan kemer destek tabanlıkları satın alabilirsiniz.

DOĞRU UYUM
Uygun olduğundan emin olun

Çoğu kişi çok küçük ayakkabı giyiyor. Bu dolaşımı ayağınıza düşürür, kabarcıklanma şansınızı arttırır ve dayanılmaz olmasa bile, yürümeyi veya ayakta kalmanızı rahatsız eder. Ayaklarınızı düzgün bir şekilde elde etmek, ayakkabı satın alırken ve rahatsızlığı azalttığınızda daha iyi kararlar almanıza yardımcı olabilir.

New York’taki tahta onaylı bir ayak cerrahı ve podyatrist olan Johanna Youner, günün ilerleyen saatlerinde ayakkabılarınıza takılmayı öneriyor. “Ayaklarınız günün sonunda doğal olarak daha büyük” diyor. “Bazıları için, kemer desteklerine veya özel ortotiklere uyum sağlamak için yarım boy daha büyük ayakkabı alıyor olmak çok yardımcı olacaktır.”

Mümkün olduğunda gerin

Bütün gün ayakta veya yürürken kaslar sertleşebilir ve acı çekebilir. Sıkışan kasları germek , rahatlamak ve uzatmak için her saatte bir durun.

Buzağı, ayakta (ayakta durduğunuz yerde toprağa verdiği) pompalanmasına yardımcı olur ve vücuda geri döner.

 1. Karın kaslarınız çekilerek bir basamağın veya platformun kenarında uzun durun.
 2. Ayaklarınızın toplarını kenarına asılı topuklarla adım adım sıkıca tutun.
 3. Topuklarınızın üzerinde dururken topuklarınızı basamağın birkaç santim yüksekliğinde kaldırın ve bir saniye bekleyin.
 4. Topuklarınızı platformla bile aşağı indirin.
 5. 10 kere tekrar edin.

Bir diğer büyük streç ise koşucunun esnemesi.

 1. Bir duvara bakın ve ellerinize karşı yerleştirin.
 2. Bir bacağınızı vücudunuzun arkasına doğru uzatın.
 3. Topukunuzu gittiği yere kadar itin.
 4. Streyi hissetmek için bir süre bekleyin ve sonra taraf değiştirin.
 5. Her bir bacağınızda üç kez tekrarlayın.
 Evde Bakım
Evde ayaklarınızın üstesinden gelin

Evinizin konforunda olduğunuzda, ayaklarınızın gün içinde iyileşmesine ve yarın için hazırlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu tedavilerden birini deneyin.

Ayakların buzla

“İnsanların duymak istemediği kadarıyla, damar problemi olmayan bir insanı vasküler sorunlar yaşadığı sürece aya batırmak – 20 dakika boyunca bir kovaya su ve buz ile daldırmak uzun süren ayakta kalmanın yarattığı şişme ve iltihap ile mücadele etmeye yarıyor “diyor Lucille B. Andersen, MD, California, Pleasanton’daki bir ayak ve ayak bileği cerrahı. “Yaptığımız her adım ya da beklediğimiz dakika, vücudun iyileşmesi gereken mikro hasar yaratıyoruz. Buz kullanmak, vücudun daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için kolay ve etkili bir yoldur “dedi.

Ayaklarınızı masaj yapın

Youner, ayağınızı bir tenis topu veya beyzbol üzerinden toynaktan topuktan yukarı doğru çevirin. Ayaklarınızdaki ve kemerlerindeki nazik masaj sıkı ayak kaslarını gerginleştirecek ve ayaklarınızın daha çabuk iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Ayaklarınızı kaldırın

Ayaklarınızı vücudunuzun geri kalanı üzerine sermek günün şişmesini azaltmanıza yardımcı olur. Onları bir duvara veya yastık kümesine yerleştirebilirsiniz.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )