Zinde Terlik Bilgilendirme ve Satış Ürün Görseli

Ayak Masajı Nasıl Yapılır?

1. Ayak üstünü baş parmaklarınızla ovun. Parmak ucundan başlayın ve yavaşça ayak bileklerine kadar ilerleyin. Ayaklarından başlayarak ayağından aşağıya doğru çekin. Ayağınızı elinize alıp başparmaklarınızla sıkı bir baskı uygulayın. 

 • Ayağını iki ila üç kez yukarı ve aşağı hareket ettirin. Ayağını göğüs bölgelerinize yakın tutun; vücudunuz onlara doğru eğilin. Bu, ayağına doğru miktarda basınç uygulamanıza yardımcı olacaktır.
 • Ayaklarınıza masaj yaptırmak için başparmaklarınızdaki kaslardan ziyade vücut ağırlığınızın gücünü kullandığınızdan emin olun. Başparmaklarınızdaki sadece kasları kullanmak kramp yüklemelerine ve kolayca yorulmalarına neden olabilir.

2. Ayak kemerlerini masaj yapın. Ayağının kemerine, ayağının tam altındaki topa hafif basınç uygulamak için baş parmaklarınızı kullanın. Bir başparmağını saat yönünde ve diğer parmağınızı saatin tersi yönde küçük daireler halinde hareket ettirin. Bunu en az 30 saniye yapın.

 • Baş parmaklarınızı ayağının karşı uçlarına koyun ve birbirlerine doğru hareket ettirin. Bunu ayaklarınızın altından aşağı doğru hareket ettirerek en az üç ila beş kez yapın.
 • Onlara masaj yaparken, ayaklarını sıkıca ve biraz basınçla tuttuğunuzdan emin olun. Hafif, yumuşak dokunuşlar çoğu kişiye hitab edilebilir ve masajdan uzaklaşabilir.
 • Kişinin ayakları üzerinde yara izleri varsa, bölgeyi tahriş edebileceğinden çok fazla baskı uygulamayın.

3. Ayak topuklarını sürtün. Başparmaklarınızı, topuk ve ayak bileği ile baldır kasına kadar uzanan Aşil tendonunu yukarıya ve aşağıya doğru hareket ettirin. Başparmaklarınızı kullanarak ayaklarının topuğunu dairesel hareketlerle sürtün.

 • Topuklarına erişebilmeniz için bir eliyle ayağını kaldırmanız gerekebilir.
 • Bu bölgedeki cilt kuru ya da sert olma eğiliminde olduğundan herhangi bir sürtünmeyi azaltmak için elinize masaj yağı veya losyon uygulayabilirsiniz.

4. Sıkıştırın ve her parmağını çekin. Ayaklarını bir eliyle, kemerin hemen altında tutun. Diğer elinizle parmaklarınızı parmağınızın üstüne koyun. Parmağınızın parmak başparmağının altında olması gerekir. Parmakları bir tarafa hafifçe çevirin ve parmak yukarıdan aşağıya doğru çekin. Parmağınızın tepesine geri dönün ve başparmak ve işaretçisiyle parmak sıkıştırın. Bunu gevşetmek ve rahatlamak için her parmak için yapın.

 • Kişinin parmaklarını tutmayın, çünkü bu parmaklarınızı incitebilir. Bunun yerine, eşit basınç uygulayarak her bir parmağınızı hafifçe döndürüp çekin ve sıkıştırın.

5. Her parmağınızı parmaklarınızla yukarı ve aşağı kaydırın. Ayağı topuğun hemen arkasında bir elle tutun. Diğer elinizin işaret parmağını kişinin ayak parmaklarının arasına yerleştirin. Parmağınızı parmağınızın tabanına doğru kaydırın ve parmağınızın ucuna doğru geri kaydırın. Bunu ayak parmakları arasında iki ila üç kez yapın.

 • Ayak parmaklarını yukarı ve aşağı kaydırırken vücut ağırlığınızı eşit derecede basınç uyguladığınızdan emin olun.

6.Her seferinde bir ayağa odaklanın. Diğer ayağı ılık suda ıslatın veya yastık üzerinde rahat bırakın. Önce bir ayağınızı basit bir masaj yapın ve dikkatinizi diğer ayağına çevirin. Her iki ayak için de aynı hareketleri tekrar ederek ikisinin de aynı derecede rahat hissetmelerini sağlayın.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )