Zinde Terlik Bilgilendirme ve Satış Ürün Görseli

Ayak Masajının Yararları

Ayak masajı birçok kültürde yüzyıllardır sağlık ve refahı arttırmak için uygulanmaktadır. Günümüzde masaj, ağrıdan kurtulmak, stres ve endişeyi azaltmak, yaraları iyileştirmek ve genel sağlığı geliştirmek için milyonlarca kişi tarafından kullanılan tamamlayıcı ve alternatif bir ilaçtır. Ayak refleksoloji masajı uygulaması, vücudun çeşitli yerlerini etkilemek için ayaklardaki belirli noktalara basınç uygulamayı içerir. Uzun bir günün ardından kendini masaj yapmak için zaman ayırın ya da sertifikalı bir refleksolog ile bir oturum için bir spada başlayın, avantajları elde etmek sadece ayaklarınız değildir.

Huzur ve gevşeme

Ayakların masaj yapılması kaygıyı hafifletebilir ve derin bir rahatlama durumu meydana getirebilir. Her iki ayağın üzerinde duran önemli noktalardan birisi güneş sinir ağı refleksidir. Solar pleksus, stresin depolandığı küçük bir depodur. Güneş plexus noktasına basıldığında stres serbest kalır ve vücut yenilenir.

Geliştirilmiş Dolaşım ve Temizleme

Vücutta dolaşan kan, vücudun hücrelerine oksijen ve beslenme taşımakla yükümlüdür. Kan da atık ve toksinleri vücuttan temizler. Stres mevcut olduğunda kan akışı sınırlı olduğundan, stres azaldığında ayak masajı faydalı olabilir ve kan dolaşımının engellenmeden akmasını sağlar.

Denge ve Uyum

Homeostasis, tüm vücut sistemleri dengede bir hale getirmek için birbirleriyle uyumlu çalıştıklarında gerçekleşir. Bir ayak masajı homeostazı teşvik edebilir, böylece sağlıklı olursunuz.

Enerji ve Gençleştirme

Ayak masajı, alıcıya enerji verdiği için onarıcıdır. Ayak ovuldu ve palpe edildiğinde, bir ayak masajının tüm unsurları vücuda enerji getirmek için bir araya gelir. Refleksoloji teorilerine göre, ayak masajı, bedenden serbestçe akması gereken enerjiyi geri alabilen tıkanmaları serbest bırakır.

Bağışıklığın Geliştirilmesi

Ayaklarda reflekslerin masaj yoluyla uyarılması, gevşeme ve iyileşme getirmek için gerçekleştirilen bir eylemdir. Vücudun ayak masajı ile rahatlatılması, stresin vücuda önemli bir zarar vermesini engelleyebilir. Düzenli bir ayak masajı, stresle ilişkili birçok hastalığa karşı koruma sağlayabilir.

Sensual Bliss

Eşinize verildiğinde, ayak masajı romantik bir akşam için ortam oluşturabilir. Ayakları ovmak şehvetlidir, rahatlatıcı, besleyici ve sevecendir ve eşinizi ona baktığınızı göstermenin harika bir yoludur.

Ayak Masaj Nasıl Yapılır?

Bir çok nedenden dolayı ağrıyın – çok uzun süre ayakta durun, fazla yürüyün, yanlış takılmış ayakkabılar veya küçük yaralanmalar. İyi bir ayak masajı ayağınızı daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir, ancak profesyonel masajlar pahalı veya rahatsız edici olabilir. Sadece küçük bir masaj yağı ile ayaklarınızı rahatlatabilir, kaslarınızı germekte ve yatıştırırsınız ve ağrıya neden olan şişmeyi azaltabilirsiniz. Tetik noktası masajı ayaklarında gergin noktalar aramak ve ayaklarınızı esnetirken esnetmektir. Bu hassas noktalar küçük ağrılı nodüller veya bantlar gibi hissederler. Yağ masajı kan ve lenf hareket ettirmeye, kasları germeye ve ayakları daha esnek hale getirmeye yardımcı olur.

Tetik Noktası Masajı

Adım 1
İhtiyaç duyduğunuz noktaları bulmak için baş parmaklarınızı ayaklarınızın altından inç inç inç arasında gezdirmek için kullanın.

Adım 2
Baskı “acıyor” kadar her ihbar noktasını orta basınçla tutun – eğer acı durduğunda ayağınızı kıpırdan savurun. Daha sonra hepsini ayağının dibinde bulana kadar bir sonraki ihale noktasını arayın.

Adım 3
Ayaklarınızın üst kısmındaki başparmak basıncını, ayağın üstü boyunca, ayak bilekleri çevresinde ve ayak parmakları arasında tekrarlayın, tetik noktaları arayın. Her tetik noktasını ayağınızın alt kısmında yaptığınız gibi orta basınçla tutun ve her noktayı tutarken kasları gerin ve bükün.

Adım 4

Diğer ayağındaki tetikleme noktasını tekrarlayın. Tetikleyici nokta çalışmalarının sonunda ayaklarınız daha sıcak, daha esnek ve daha az acı hissetmelidir.

Yağ, Krem veya Losyonu Kullanma

Adım 1
1 yemek kaşığı sıcak. seçtiğiniz masaj yağı, krem ​​veya losyonunu elinizin avuç içlerine koyun. Ayağınızı, ayağınızı, ayak parmaklarınızı ve ayak bileğinizi hafifçe ovuşturarak yağ veya krema uygulayın.

Adım 2
Parmaklarınızı ve başparmaklarınızı, iki elinizle, ayağınızın çevresinde sarın. Başparmaklarınızı ve parmaklarınızı, ayağınızın altındaki ve üst kısmında ve ayak bileklerinin etrafında dairesel hareketler yapmak için kullanın. Orta derecede baskı uygulayarak yavaş yavaş sürtün.

Adım 3
Ayağınızı uzunlamasına, topuktan ayak parmaklarına, ayağın alt kısmına, ayak bileklerinden ayak parmaklarına ve ayağın üst kısmına geri sürtün. Topuktan ayağınıza kadar ayağınızın altında uzun bir tendon hissedebilirsiniz. Bu tendonun üzerinden ve boyunca sürtün. Ayağınızın üstündeki uzun kemiklerin ve tendonların arasına yapışmayı deneyin.

Adım 4
Parmaklarınızı sürüp sıkın ve sıkın. Eğer iyi hissediyorsa, biraz gerdirmek için her parmağınızı çekin. Sürtünme ile bir miktar ısı elde etmek için, ellerinizin tamamını ayağının altındaki ve üst kısmında hızlıca ovmak için kullanın. Masaj hareketlerini diğer ayağınızı tekrarlayın.

Soğutma Masajı

Adım 1
Masaj yağınıza, losyonuna veya kreminize bir kaç damla nane nemlendirici yağ koyun ve ayaklarınızı masaj yapmak için harmanı kullanın. Nane uçucu yağ, cildi ilk önce sıcak gibi hissettirir ve havaya maruz kaldıklarında serinleşir ve tazelenir.

Adım 2
Küçük kağıt bardaklarında birkaç inç suyun dondurulması. Ayağınız boğazak ve sıcak olduğunda, buzu açığa vurarak tabanı bir fincantan soyun. Kupanın geri kalanını tutucu olarak kullanın ve buzla ayaklarınızı masaj yapın.

Adım 3
Elinizin avucuna küçük bir cadı elması dökün ve cildinize masaj yaparak ayaklarınızın üzerine ovun.

İhtiyacınız Olacak Şeyler

Masaj yağı
Ekstra kuru ciltler için losyon
Nemlendirici krem
Nane uçucu yağı
Küçük kağıt bardaklar
Cadı elması

İpuçları
Masaj yaptıktan sonra, şişmeleri gidermek için ayaklarınızı 10 ila 15 dakika kadar kaldırın. Masaj yağları, bitkisel yağlar, ekstra kuru ciltler için losyon veya ayaklarınızı masaj yapmak için nemlendirici krem ​​seçerken, ayaklarınızı masaj yapmadan önce kurumuş yağlı bir şey gerekir. Böylece yeniden uygulamaya devam etmen gerekmeyecek. Nane nemli yağdan hoşlanmaz veya hassas değilseniz, okaliptüs uçucu yağ kullanın.

Uyarılar
Aşınmalar, kesikler, çizikler veya kabarcıklar olan alanlar için iyileşene kadar masaj yapmayın. Açık alanlarda enfeksiyona neden olmak istemezsiniz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )