Zinde Terlik Bilgilendirme ve Satış Ürün Görseli

Ayak Temizliği Nasıl Yapılır?

Ayaklarınız, vücudunuzun en çok suiistimal edilmiş ve sıklıkla kullanılan kısımlarından ikisi, günlük hayatınızda yaptığınız yürüyüş ve koşu ile ne olacak. Ancak sağlık ve güzellik rutinleri söz konusu olduğunda, ayaklar ve ayak tırnakları genellikle ihmal edilir. Mevsim ne olursa olsun, ayaklarınızın ve ayak tırnaklarımızın en üst düzeyde tutulması her zaman önemlidir. İyi hijyen, acıyı ve çağrıları iyileştirmek için onları şımartarak ve gerektiğinde tıbbi yardım alarak ayaklarınızı ve ayak tırnaklarınızı nasıl bakım yapacağınızı öğrenin.

Ayaklarınızı her gün mutlaka yıkayın. Ayaklar vücudun diğer bölgelerinden daha kirli ve daha terli olma eğilimindedir, bu nedenle iyi hijyenik alışkanlıkların olması önemlidir. Akşamları değil de akşamları duş alırsanız, en azından eve giderken gece rutininizin bir bölümünü ayaklarla yıkayın. İyi hijyenin bir işareti olmanın yanı sıra, bu da kirinizi yatağınıza taşımaktan alıkoyuyor.

 • Onları sabun ve ılık suyla yıkayın. Bu, orada yaşayabilecek ter, ayak ve bakterilerin ayaklarını temizleyecektir. Ayak parmakları arasındaki boşluklara dikkat edin. Bundan sonra ayağınızı havluyla nazikçe silin.
 • Ayak tırnaklarınızı da temiz tutun. Yazın yaz aylarında sandaletler giyerseniz, ayak tırnaklarınızın kirlendiğini görebilirsiniz. Ayaklarınızı her yıkarken onları temizlemek için zaman ayırın.

Her gün ayaklarınızı nemleyin. Rutinin bir parçası olarak losyon veya ayak kremi koyun. Yumuşak, nemlendirilmiş ayakları elde etmenin bir yolu, yatmadan önce bazı losyon veya petrol jölelerini ovmak ve bazı çoraplarda kaymaktır. Sabah uyandığınızda, ayaklarınızın çok yumuşak olduğunu ve kuruluktan uzak olduğunu göreceksiniz! Parmak izleri arasındaki bölgenin fazla nemlendirilmesini asla unutmayınız, çünkü bu mantara neden olacaktır.

Bu vesileyle doğru ayakkabı giyin. Ayaklarınızı temiz, kuru ve rahat bir sıcaklıkta tutmak için tasarlanmış uygun ayakkabı giyerseniz, ayaklarınız daha sağlıklı kalacaktır. Farklı hava şartlarında rahat kalmak için vücudunuzun geri kalan kısmını giyin ve aynısını ayaklarınız için yapmalısın.

 • Havalandıran sandaletler ve ayakkabılarla yaz aylarında serin tutun. Ayaklarınızı yaz aylarında sıcak yapacak ayakkabılar giyerseniz, koku veya mantar enfeksiyonu ile sonuçlanabilir.
 • Kışın suya dayanıklı çizme ve çoraplarla sıcak tutun. Ayaklarınızı yeterince sıcak tutmayan ayakkabılar giyerseniz, donma eğilimi gösterir.

Kokulardan kurtulun . Koku ile baş etme, birçok insanın yüz yüze kaldığı bir problemdir, çünkü ayaklar vücudun geri kalan kısmından daha fazla ter oluşturur ve bir koku yaratan bakteri barındırma eğilimindedir. Ayak kokusu elinizden çekilmişse, hemen daha iyi kokular haline getirmek için önlemler almanız gerekir.

 • Çoraplarınızı daha sık değiştirmeyi deneyin. Ayaklarınız gün boyunca çok terletirse, sizinle birlikte fazladan bir çorap getirerek gerçekten oluşan kokuyu azaltmaya yardımcı olabiliriz. Ter ile nemlendiğinde çoraplarınızı değiştirin.
 • Ayakkabılarınızı temiz tutun. Bazen koku, ayakkabılarda ter ve bakteri oluştuğunda daha kötüdür. Sonra onları her açtığınızda sorun devam ediyor. Ayakkabılarınızla çorap giymek, onları her sık ​​sık temizlemek ve zamanı geldiğinde yeni ayakkabılar satın almak kokuyu azaltmanın tüm yolları.
 • Ayak tozunu deneyin. Ayakları kuru ve kokusuz olarak tutmak için tasarlanmış birçok ürün var. Ayak tozunu, bebek tozunu veya talk pudrasını ayakkabılarınıza koymadan önce serpiştirmeyi deneyin.

Onları kuru tutun. Atlet ayağı ve diğer ayak mantarları nemli koşullarda büyüme eğilimindedir. Hijyen rutininizdeki birkaç değişiklik, sıklıkla kaşıntılı döküntülere neden olan bu hoş olmayan sıkıntılarla uğraşmak zorunda kalmanızı önleyebilir. Ayaklarınızı temiz ve kuru tutmak için aşağıdakileri yapın:

 • Çoraplarınızı sık sık değiştirin. Bu, kokudan mantara kadar, ayakla ilgili her türlü sorun için en iyi önleme yöntemidir. Nemli çorap giymek, mantarın büyümesi için mükemmel bir ortam sağlar; bu nedenle, özellikle çok terlediyseniz, onları sık sık değiştirin.
 • Ayak tozunu kullanın. Birçok kişi her şeyi temiz ve kuru tutmak için tozlarını ayakkabılarına serpiştirir.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )